Az alábbi kis zászlókra kattintva megtekinthetők az elkészült szótárak magyar (), görög () és lengyel () változatban.

Barista szakmai szótár
Bármixer szakmai szótár
Cukrász szakmai szótár
Kertész szakmai szótár
Pék szakmai szótár
Pincér szakmai szótár
Séf szakmai szótár
Szobalány szakmai szótár
Londiner szakmai szótár
Karbantartó szakmai szótár
.

A Szakmai Kéziszótár (a projekt hivatalos nevén: HORECA) a Munka-Kör Alapítvány egyik nemzetközi projektje. A HORECA projekt 3 partnerrel dolgozik három országból: Magyarország, Lengyelország, Görögország. Hazánkból a Munka-Kör Alapítvány vesz részt a közös munkában. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Erasmus+ program keretében valósul meg.

A HORECA projekt projekt célja egy olyan Szakmai Kéziszótár fejlesztése, ami a hallássérülteket segíti a vendéglátás, szálláshelyszolgáltatás szakterületein (HORECA szektor – Hotel, Restaurant, Café). Az applikáció az egyes szakmákhoz tartozó legfontosabb szakkifejezéseket tartalmazza egy-egy jelnyelvi videóval, valamint írásos, képi és hangzó formában. A projekt megvalósítása 2021. nyarára várható.

A szótár kipróbálható a fenti táblázatban a kis zászlókra kattintva.